Poradenská a konzultační činnost v oblasti životního prostředí


 


 

 

 
 
Přehled prací Ceny Termíny Kvalifikace Pro zadavatele

 

Mgr. Ivana Paukertová
Řezáčova 28
624 00 Brno
IČO: 686 72 217
ivana@paukertova.cz
tel.:603 39 62 90

Autorizace
posouzení podle § 45i
(Naturové posouzení)

Zpracuji
 • Naturové posouzení - posouzení vlivu záměru na evropsky významné lokality (posouzení podle § 45i zákona 114/1992 Sb.)
 • přírodovědné průzkumy v rozsahu biologického hodnocení
 • oznámení podle přílohy č. 3 zákona 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí
 • analýzu záměru, vyhodnocení možných střetů s ochranou přírody a návrhy na jejich optimální řešení
 • botanický a přírodovědný průzkum jako podklad projektu nebo příloha k žádosti o dotace
 • návrhy informačních tabulí pro ZCHÚ a EVL, přírodovědné naučné stezky, fotografie rostlin
 • botanické inventarizace chráněných území, VKP
 • inventarizaci dřevin
Často kladené otázky Průvodce investora procesem posuzování
vlivů na životní prostředí - EIA


Dnešní datum: 15. 07. 2024  | Hlavní stránka | Mapa stránek | Orientace na stránce | Fotografie rostlin | Rostliny ČR |  

Vyhledávání

Vyhledat text

Jména rostlin zadávejte v uvozovkách.


TOPlist

Novela

Zákon 39/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí (zvaný též novela EIA)  vstoupil v platnost 1. dubna 2015.


Kurzy a akce * Novinka: Drsná survival výzva, dálkový kurz 2023
Mgr. Ivana Paukertová - Kurzy a akce - 09. 02. 2023 (1082 přečtení)

Představ si, že nastala opravdová nouze. Všechna zvěř utekla nebo už je sežraná, pole a zahrádky vydrancované, obchody prázdné. K přežití ti zbývají jen rostliny z přírody. Nasbíráš si kalorie nebo zdechneš hlady? Přijmeš výzvu? Dáš to?

Pokud je vaším koníčkem survival a toužíte rozvinout nebo si ověřit svoje schopnosti přežití, nabízím vám tento naučný dálkový kurz. Tři měsíce vás povedu krok za krokem, abyste si v den D dokázali nasbírat tolik kalorií, kolik vaše tělo potřebuje.

3 měsíce, kalorické hodnoty pro 118 surovin, tolik lekcí kolik budete chtít, jedna výzva, jeden den D. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.K dispozici budeš mít veškeré své technické zázemí, nářadí, přístroje, auto, všechno co máš nebo si můžeš půjčit. Zažiješ si to totiž přímo doma nebo na vlastní chalupě. Ale sám na to rozhodně nebudeš, průvodce ti budu dělat já, odborná botanička. Naučím tě poznávat, hledat a upravovat jako potravu jedlé druhy rostlin v naší přírodě. Snadné to určitě nebude, uspěje jen opravdu odhodlaný jedinec s tahem na branku a není u toho příliš důležité, jestli zpočátku pozná jen smrk a pampelišku. Nabídnu ti jiný pohled na přírodu a odtajním její skryté dary. Pokud máš vlastní zahrádku, možná tě překvapí, kolik kalorií skončilo až doteď na kompostu. Ale pozor, to co si tam na jídlo pěstuješ je zakázané!

Vedení je dálkové, komunikace bude probíhat mailem a telefonem. Sbírat kalorie budeš jeden den, ale abys dokázal tuto výzvu ustát, nejprve si zmapuješ zdroje ve svém okolí. Na začátek dostaneš seznam jedlých druhů a budeš po nich pátrat a odhadovat jejich množství ve svém prostoru. Za čas k nim dostaneš kalorické tabulky, připravíš si a budeš pilovat svou strategii na den D. Strategie je totiž při tomto úkolu všechno, se špatnou strategií se uspět dá jen někdy a s obrovskou mírou štěstí. Den sběru bude sobota, začínáme o půlnoci. Budeš potřebovat znalosti, nějaké ty nástroje a nezměrné odhodlání.

Celým procesem tě povedu krok za krokem, budeš mít možnost po mailu i telefonicky konzultovat, jestli máš rostlinu správně určenou, probírat strategii, ptát se na cokoliv. V den D budeš mít podporu mailem i telefonem úplně celý den. Kurz je k mání jen ve vegetační sezóně (v zimě je to o několik levelů výš, tak snad příště).

 • tři měsíce před dnem D – dostaneš seznam rostlin s popisem a odkazy
 • dva měsíce před dnem D – dostaneš kalorické tabulky a rady ke tvorbě strategie
 • sobota den D –  hurá do boje!

Cena zahrnuje

 • Materiály ke kurzu (seznamy druhů s popisy, kalorické tabulky, mapky a další)
 • Kontrolu správného určení rostlin podle zaslaných fotografií
 • Průběžné konzultace ke strategii i k jiným otázkám

Místo konání

Tam, kde si vybereš. Mělo by to být místo, které znáš a kde máš zázemí. Kdekoliv v České nebo Slovenské republice. Pro Slovensko bohužel nejsou dostupné mapky a některé další podklady, takže tam podpora nebude tak robustní. Jména rostlin jsou v materiálech česky, slovensky, latinsky.

Termín

Od poloviny března do konce listopadu, den D je vždy sobota, na přípravu doporučuju nechat si volné i předchozí víkendy, nebo alespoň jejich část. Upozorňuju, že v různých obdobích roku se dostupné zdroje kalorií liší.

Cena 4500.-

Nezávazné přihlášky a případné dotazy mi posílejte na můj mail ivana(zavináč)paukertova.cz, přihlášení se stává závazným až po zaplacení a až dostanu poštou vyplněnou a podepsanou přihlášku s prohlášením. Podmínkou účasti je přístup k internetu, chuť učit se něco nového a zodpovědnost.

Pokud byste chtěli něco jiného (vaření, dálkový kurz, terénní kurz) podívejte se na kompletní aktuální nabídku kurzů pro letošní rok.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět Informační e-mail Vytisknout článek


Jména rostlin zadávejte v uvozovkách.


Kočka na stromě

Kočka na stromě

Mám kočku na stromě, mňouká a nechce slézt. Co mám dělat? Kdo mi pomůže?

Příběh a odpovědi.


Tento web používá redakční systém phpRS.