Poradenská a konzultační činnost v oblasti životního prostředí


 


 

 

 
 
Přehled prací Ceny Termíny Kvalifikace Pro zadavatele

 

Mgr. Ivana Paukertová
Řezáčova 28
624 00 Brno
IČO: 686 72 217
ivana@paukertova.cz
tel.:603 39 62 90

Autorizace
posouzení podle § 45i
(Naturové posouzení)

Zpracuji
  • Naturové posouzení - posouzení vlivu záměru na evropsky významné lokality (posouzení podle § 45i zákona 114/1992 Sb.)
  • přírodovědné průzkumy v rozsahu biologického hodnocení
  • oznámení podle přílohy č. 3 zákona 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí
  • analýzu záměru, vyhodnocení možných střetů s ochranou přírody a návrhy na jejich optimální řešení
  • botanický a přírodovědný průzkum jako podklad projektu nebo příloha k žádosti o dotace
  • návrhy informačních tabulí pro ZCHÚ a EVL, přírodovědné naučné stezky, fotografie rostlin
  • botanické inventarizace chráněných území, VKP
  • inventarizaci dřevin
Často kladené otázky Průvodce investora procesem posuzování
vlivů na životní prostředí - EIA


Dnešní datum: 25. 06. 2024  | Hlavní stránka | Mapa stránek | Orientace na stránce | Fotografie rostlin | Rostliny ČR |  

Vyhledávání

Vyhledat text

Jména rostlin zadávejte v uvozovkách.


TOPlist

Novela

Zákon 39/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí (zvaný též novela EIA)  vstoupil v platnost 1. dubna 2015.


Jedlé rostliny * Divoký zelinář
Mgr. Ivana Paukertová - Jedlé rostliny - 27. 04. 2019 (4645 přečtení)

Je to kniha. Vydalo ji Jihomoravské muzeum ve Znojmě. Jsem spoluautorka.

Tady se můžete podívat, jak jsme nakonec všichni zdivočeli, napřed oni a pak i já. Musím říct, že jsem si to nakonec užila, i když to tak dlouho vůbec nevypadalo. Počítám, že si to užil i pan Petr Šrédl, který ten proces zdokumentoval.Znojemské muzeum nechalo bez mého vědomí člověkem, který mě v životě neviděl, nakreslit do knihy moji, hm.. řekněme podobiznu. Můj new look, který mi muzeum laskavě pořídilo, se mi nezamlouval a se zveřejněním jsem nesouhlasila. Přesto obrázek v knize vyšel. Pokládám to za velmi nastandardní způsob - a nebojím se říct přímo revoluční - jak zacházet s autory. Má jen jednu chybu - je v rozporu se zákonem.

I moje odpověď je nestandardní.

 

Čarodějnice a goblin, komiks

Divoký zelinář

Za nakreslení komiksu patří můj dík Petru Šrédlovi. Komiks je možné šířit s licencí CC BY-NC-ND (uveď autora, nekomerční užití, žádné modifkace). Autoři komiksu: Petr Šrédl, Ivana Paukertová.

 

Použité a související zdroje

§ 84 a § 85 odst.1), případně i § 89 a § 90 Občanského zákoníku č. 89/2012 Sb.

Za inspiraci a komentář slovy písně United Breaks Guitars děkuji Davu Carrollovi a jeho skupině Sons of Maxwell.

Jan Videman, Josef Paukert: Moravské denáry 11. – 12. století. Česká numismatická společnost a ELCE book, Kroměříž 2009, str. 494. ISBN 978-80-254-5859-4

Radomír Němec, Ivana Paukertová, Jan Valášek: Divoký zelinář. Jihomoravské muzeum ve Znojmě za finanční podpory Jihomoravského kraje, Znojmo 2019. ISBN 978-80-86974-28-6. Podle neoficiálního vyjádření ředitelky muzea je plně odpovědným za publikaci Ing. Radomír Němec.

Citace z knihy, str. 33 (pampelišky) „......praktickým důsledkem jejich excentrických sexuálních praktik může být......“
„Apomixie je nepohlavní způsob rozmnožování...“

Zkrácená verze příběhu pro ty, kteří stále nechápou: Radek mě jako odpovědný redaktor proměnil v té knize na čarodějnici. Porušil při tom kdeco, včetně mé důvěry, mé smlouvy s muzeem a Občanský zákoník. Radkova vlastní slova: "Snad si nemyslíš, že jsem takový hajzl, abych to otiskl proti tvé vůli." Je to otištěno na straně 206. Mě to naštvalo, píchla jsem ho do prdele a proměnila na pohledného goblina.

Nyní, po zchladnutí vášní (18.10. 2019) pár slov ke knize samotné: Ačkoliv se většinou při psaní o rostlinách (a obzvláště rostlinách jedlých) nacházím ve stavu označovaném jako flow anebo přímo v extázi, psaní téhle knihy bylo utrpení. V klovacím pořádku autorů jsem se vždy cítila na posledním místě a většinu času jsem si připadala jako ten nešťastník, co přehazuje hromadu kamení z jednoho místa na druhé a po dokončení úkonu provozuje totéž, a to na místo původní. Mnoho zbytečné práce, něco jako Sisyfos. Musela jsem se hádat, že tečka za nadpisem nebo popiskem obrázku se psala naposled v předminulém století. Musela jsem s neúměrnou ztrátou energie prosazovat, že věta: " Třešně jsou jedlé a jsou vhodné k přímé konzumaci" se hodí nanejvýš do textu pro tříleté děti a slovo "konzumace" není vhodné ani tam. Bojovala jsem jako lev i proti sekvencím typu:"  Vědecké rodové jméno je odvozené od trojčetných listů. Zřídka se vyskytují i čtyři lístky, tzv. čtyřlístky." Musela jsem smazané části znova tvořit, a to několikrát (a ze začátku mě vůbec nenapadlo nějaké zálohování textu) a musela jsem i třikrát dohledávat smazané citace. Do stylisticky vymazlených vět i odstavců mi byly házeny antičeštinářské, zmatečné a protiuživatelské bomby.

Jsem velice ráda, že je to celé definitivně za mnou (i když čarodějnice navěky zůstává...). V konečném součtu tu knihu hodnotím jako lehce nadprůměrnou (i když jsem zpočátku usilovala o víc, ale reálný život je reálný život, co si budem povídat). Zůstaly i nějaké odborné pachuti, jako například jitrocel kopinatý jako král cest (v mých očích pro většinu území České republiky zavádějící blbost, na sešlapávaných místech roste jitrocel větší), věta o excentrickém sexuálním chování pampelišek (blbost, apomixie je rozmnožování nesexuální) a další a další. Ale v součtu všeho - pokládám tu knihu (když odhlédnu od těch zlomyslných osobních aspektů, které ztělesňuje to moje osobní slizké setkání fekálního druhu i od několika vážných odborných kolapsů), jak říkám, za lehce nadprůměrnou. Je tam několik věcí, co v jiných knihách podobného typu chybí, třeba nějaké ty výživové hodnoty nebo záměny a rozlišovací znaky. Klidně si jí kupte, i když musím podotknout, že (ač se nepokládám za intelektuálně slabou) jsem způsob jak jí koupit na stránkách Znojemského muzea nenašla. Zkuste tam zavolat.

Divoký zelinář aneb čarodějnice a goblin

Komiks ve velkém zvětšení se zobrazí po kliknutí. Licence komiksu je CC BY-NC-ND (uveď autora, nekomerční užití, žádné modifkace). Autoři komiksu: Petr Šrédl, Ivana Paukertová.


[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět Informační e-mail Vytisknout článek


Jména rostlin zadávejte v uvozovkách.


Kočka na stromě

Kočka na stromě

Mám kočku na stromě, mňouká a nechce slézt. Co mám dělat? Kdo mi pomůže?

Příběh a odpovědi.


Tento web používá redakční systém phpRS.