Terénní kurz poznávání jedlých a léčivých rostlin 2022

Autor: Mgr. Ivana Paukertová <ivana@paukertova.cz>, Téma: Kurzy a akce, Vydáno dne: 15. 01. 2022

Chcete poznat neznámé chutě a naučit se poznávat nové jedlé druhy? Je jich o mnoho více než jen kopřiva a pampeliška, každá třetí rostlina je jedlá! Přijďtě si vyzkoušet na vlastní jazyk chutě divokých rostlin, jsem botanik a budu vám dělat průvodce. Na dobrodružnou a objevnou cestu po tajemných darech matky přírody se vydáme třikrát o víkendu roku 2022.Kurz bude zaměřen na terénní poznávání rostlin. Ukážeme si, jak vypadají jedlé a léčivé rostliny na jaře, kde je najdeme a podle čeho je poznáme. Prozkoumáme co všechno jedlého a léčivého roste na sídlištním trávníku a poté vyrazíme mezi pole a do lesa. K jedlým rostlinám bude podrobnější výklad o jejich použití v kuchyni a z nasbíraných rostlin si uděláme menší ochutnávku. Účastníci dostanou recepty na vaření, rozdávala jsem například například bolševník v citrónové omáčce, akátové koblihy a další. Můžete se přihlásit na celý kurz již nyní (tedy i na letní a podzimní část, vše v okolí Brna) nebo se můžete zúčastnit samostatně pouze jedné části kurzu.

Termíny terénních částí:

Jarní část víkend 30. dubna – 1. května 2022, cena 2500.- Kč
Letní část víkend 4. – 5. června 2022, cena 2500.- Kč
Podzimní část víkend 3. – 4. září 2022, cena 2500.- Kč

Cena celého kurzu 6 000.- Kč

Přihlásit se můžete jen na některou část nebo na celý kurz. Kurz se koná pokud bude přihlášeno 5 a více účastníků, maximální kapacita je 20 účastníků. Je možné se přihlásit i na jeden den, výhradně po předchozí domluvě, cena za den 1 500.-

Ceny jsou bez stravy a bez ubytování. Počítám s přestávkou na oběd, kurz se koná i za mírně nepříznivého počasí. V případě průtrží mračen a jinak nepříznivého počasí mám nachystané prezentace. Přihlášky posílejte prosím na můj mail, přihlášení dostanou informace k platbě a podrobné pokyny.

kostivalové tuiles
Medvědí paradoxní salát
thajský salát s květy růží
divoká vaječná tlačenka
šruchový salát s turankou

Můžete prozkoumat ochutnávky z předchozích kurzů:
Ochutnávka planých rostlin 10. (Letní kurz)
Ochutnávka planých rostlin 8. (Jarní kurz)

pochod za novými rostlinami
letní kurz poznávání jedlých rostlin