Divoké rostliny a výživa, dálkový kurz 2022

Autor: Mgr. Ivana Paukertová <ivana@paukertova.cz>, Téma: Kurzy a akce, Vydáno dne: 15. 01. 2022

Dozvíte se, které druhy mají vyšší obsah vitamínu C než zelenina z obchodu, probereme zdroje železa, vápníku, provitamínu A a dalších látek nezbytných pro naše tělo. Dozvíte se i tajemství, které druhy rostlin obsahují vitamín B12 a který druh nemá žádný, ačkoliv se to traduje.Kurz začíná 15. března 2022 a je dálkový. Budete pracovat samostatně, každých 14 dní dostanete ode mě mailem lekci v pdf. Obsahem lekce bude obecná část, vztahující se k některé živině, výživové tabulky divokých zdrojů k probírané živině a přehled jedlých rostlin co právě rostou, kde je najdete a jak je poznáte. Pro drsné (i jemné) hochy holdující survivalu samozřejmě nezapomeneme ani na tabulky kalorické. Po celý kurz vás budu nabádat, abyste jedli jen ty druhy rostlin, které poznáte na 120%. Pozor, tento kurz neobsahuje výukovou část k poznávání rostlin, znalost jedlých rostlin se předpokládá. Je určen pro pokročilé, pro začátečníky je vhodný ve spojení s Dálkovým kurzem poznávání a vaření z jedlých rostlin.

Součástí kurzu je i kontrola určení, budete mít možnost se mě ptát a posílat fotografie rostlin ke kontrole správnosti určení. O každé lekci napíšete písemnou zprávu, do které doplním odpovědi na vaše otázky, upřesnění, případně další údaje a připomínky a pošlu zpět.

Kurz je vhodný pro osoby zaměřené na survival a pro příznivce jedlých rostlin, kteří chtějí znát jejich skutečnou hodnotu pro naši výživu.

12 lekcí, cena 3 000.-

 

Preboggion (prebuggiún) italská ingredience - Směs bylin z Ligurie na vaření, preboggion nebo prebugiun
© Ivana Paukertová 2014