Divoké rostliny a výživa, dálkový kurz 2021

Autor: Mgr. Ivana Paukertová <ivana@paukertova.cz>, Téma: Kurzy a akce, Vydáno dne: 19. 03. 2021

Dozvíte se, které druhy mají vyšší obsah vitamínu C než zelenina z obchodu, probereme zdroje železa, vápníku, provitamínu A a dalších látek nezbytných pro naše tělo. Dozvíte se i tajemství, které druhy rostlin obsahují vitamín B12 a který druh nemá žádný, ačkoliv se to traduje.Kurz začíná 20. března 2021 a je dálkový. Budete pracovat samostatně, každých 14 dní dostanete ode mě mailem lekci. Obsahem lekce bude obecná část, vztahující se k některé živině, výživové tabulky divokých zdrojů k probírané živině a přehled jedlých rostlin co právě rostou, kde je najdete a jak je poznáte. Pro drsné (i jemné) hochy holdující survivalu samozřejmě nezapomeneme ani na tabulky kalorické. V lekcích budou i nepovinné úkoly, zaměřené na efektivitu sběru. Po celý kurz vás budu nabádat, abyste jedli jen ty druhy rostlin, které poznáte na 120%.

Součástí kurzu je i kontrola určení, budete mít možnost se mě ptát a posílat fotografie rostlin ke kontrole správnosti určení. O každé lekci napíšete písemnou zprávu, do které doplním odpovědi na vaše otázky, upřesnění, případně další údaje a připomínky a pošlu zpět.

Kurz je vhodný pro osoby zaměřené na survival a pro příznivce jedlých rostlin, kteří chtějí znát jejich skutečnou hodnotu pro naši výživu.

12 lekcí, cena 3 000.-

 

Preboggion (prebuggiún) italská ingredience - Směs bylin z Ligurie na vaření, preboggion nebo prebugiun
© Ivana Paukertová 2014