Divoký zelinář

Autor: Mgr. Ivana Paukertová <ivana@paukertova.cz>, Téma: Jedlé rostliny, Vydáno dne: 27. 04. 2019

Je to kniha. Vydalo ji Jihomoravské muzeum ve Znojmě. Jsem spoluautorka.

Tady se můžete podívat, jak jsme nakonec všichni zdivočeli, napřed oni a pak i já. Musím říct, že jsem si to nakonec užila, i když to tak dlouho vůbec nevypadalo. Počítám, že si to užil i pan Petr Šrédl, který ten proces zdokumentoval.Znojemské muzeum nechalo bez mého vědomí člověkem, který mě v životě neviděl, nakreslit do knihy moji, hm.. řekněme podobiznu. Můj new look, který mi muzeum laskavě pořídilo, se mi nezamlouval a se zveřejněním jsem nesouhlasila. Přesto obrázek v knize vyšel. Pokládám to za velmi nastandardní způsob - a nebojím se říct přímo revoluční - jak zacházet s autory. Má jen jednu chybu - je v rozporu se zákonem.

I moje odpověď je nestandardní.

 

Čarodějnice a goblin, komiks

Divoký zelinář - Komiks Čarodějnice a goblin aneb jak jsme divočili, licence CC BY-NC-ND (uveď autora, nekomerční užití, žádné modifkace). Autoři komiksu: Petr Šrédl, Ivana Paukertová.

Za nakreslení komiksu patří můj dík Petru Šrédlovi. Komiks je možné šířit s licencí CC BY-NC-ND (uveď autora, nekomerční užití, žádné modifkace). Autoři komiksu: Petr Šrédl, Ivana Paukertová.

 

Použité a související zdroje

§ 84 a § 85 odst.1), případně i § 89 a § 90 Občanského zákoníku č. 89/2012 Sb.

Za inspiraci a komentář slovy písně United Breaks Guitars děkuji Davu Carrollovi a jeho skupině Sons of Maxwell.

Jan Videman, Josef Paukert: Moravské denáry 11. – 12. století. Česká numismatická společnost a ELCE book, Kroměříž 2009, str. 494. ISBN 978-80-254-5859-4

Radomír Němec, Ivana Paukertová, Jan Valášek: Divoký zelinář. Jihomoravské muzeum ve Znojmě za finanční podpory Jihomoravského kraje, Znojmo 2019. ISBN 978-80-86974-28-6. Podle neoficiálního vyjádření ředitelky muzea je plně odpovědným za publikaci Ing. Radomír Němec.

Citace z knihy, str. 33 (pampelišky) „......praktickým důsledkem jejich excentrických sexuálních praktik může být......“
„Apomixie je nepohlavní způsob rozmnožování...“


Zkrácená verze příběhu pro ty, kteří stále nechápou: Radek mě jako odpovědný redaktor proměnil v té knize na čarodějnici. Porušil při tom kdeco. Radkova vlastní slova: "Snad si nemyslíš, že jsem takový hajzl, abych to otiskl proti tvé vůli." Je to otištěno na straně 206. Mě to naštvalo, píchla jsem ho do prdele a proměnila na pohledného goblina.

Komiks ve velkém zvětšení se zobrazí po kliknutí. Licence komiksu je CC BY-NC-ND (uveď autora, nekomerční užití, žádné modifkace). Autoři komiksu: Petr Šrédl, Ivana Paukertová.

Divoký zelinář aneb čarodějnice a goblin - komiks ke knize Divoký zelinář, kde čarodějnice a goblin divočí