Velký sraz a velká soutěž o nejlepší divoké jídlo 2019

Autor: Mgr. Ivana Paukertová <ivana@paukertova.cz>, Téma: Kurzy a akce, Vydáno dne: 22. 04. 2019

Vážení účastníci mých kurzů a ochutnávek,

ráda bych vás pozvala na velký sraz všech účastníků všech mých akcí spojený se soutěží o nejlepší divoké jídlo. Soutěžit budeme ve dvou kategoriích: civilní a survival. Sraz se bude konat o víkendu v květnu 10.-12. května 2019.Pro konání jsem zvolila velkokapacitní kemp asi 20 km od Brna. Ubytování a stravování po dobu srazu je formou cochcárny - tedy každý si vybere co chce a bude si to zajišťovat sám. V kempu je 1500 míst, ubytování je možné v chatách, chatkách, zděných budovách, karavanech a ve stanech, takže každý bude mít možnost vybrat si ubytování vlastního výběru. Přímo v kempu je jídelna, restaurace, hospůdka, prodejny potravin a v okolí další hospody a obchody.

Na sraz se prosím u mě přihlaste - to aby soutěžící věděli, kolik porcí bude potřeba uvařit na soutěžní ochutnávku. Budu pravděpodobně vybírat nějaký lehký účastnický poplatek a příspěvek pro soutěžící na suroviny (maximálně stovku). Upozornění dostanou všichni účastníci, na které mám mail, pokud mezi ně nepatříte, napište.

Program bude poměrně volný, budu organizovat jen soutěže, workshop a vycházku. Soutěžit budeme o nejlepší jídla uvařené z divokých rostlin a budou dvě sekce: civilní a survival, v případě většího počtu zájemců zařadím i sekci bezlepkovou, vegetariánskou nebo nápoje. V kempu je možnost pouze jednoduchého vaření, předpokládám, že složitější jídla si přivezete hotová sebou.

Pravidla: bude nejlepší se do soutěže přihlásit, abych předem věděla, kolik jídel bude soutěžit, soutěžící pak dostanou další informace (zejména kolik porcí mají uvařit, jestli bude bezlepková sekce a podobně). Hodnocení bude jako obvykle, 5 bodů nejvíc, porota budou všichni ochutnávající, vyhrává jídlo s nejvyšším aritmetickým průměrem.

Pravidla civilní sekce:
Pro civilní sekci platí pravidlo, že použitá divoká surovina musí tvořit podstatnou část jídla (krupičnou kaši ozdobenou sedmikráskovým květem neberu), v případě ochucení nebo použití jako koření může být suroviny méně. V kempu je možnost jednoduchého vaření pro všechny na vařičích na mince, ale není tam nádobí, v některých chatkách je malá kuchyňka a základní nádobí. Pokud budete chtít vařit něco složitějšího - třeba nějaké jídlo, pro které potřebujete troubu nebo mixér, doporučuju uvařit předem a přivézt hotové.

Pravidla sekce survival:
Pro survival platí pravidlo, že jídlo musí být výhradně z divokých surovin, možná povolíme cukr, sůl a lžíci mouky (nebo podobně). Jídlo se bude vařit na místě, asi na ohništi.

Workshop
Za jak dlouho se dá nasbírat denní dávka vitamínu C

Program:

Pátek – příjezdový den, 20.00 ochutnávka jídel co přivezou soutěžící hotové sebou, oheň

Sobota – dopoledne příprava a vycházka, odpoledne se soutěží, večer oheň

Neděle – workshop vitamín C, vycházka