Jarní kurz poznávání jedlých a léčivých rostlin 2019

Autor: Mgr. Ivana Paukertová <ivana@paukertova.cz>, Téma: Kurzy a akce, Vydáno dne: 06. 03. 2019

Chcete poznat neznámé chutě a naučit se poznávat nové jedlé druhy? Je jich o mnoho více než jen kopřiva a pampeliška, každá třetí rostlina kolem nás je jedlá! Přijďtě si vyzkoušet na vlastní jazyk chutě divokých rostlin, jsem botanik a budu vám dělat průvodce. Na jarní část dobrodružné a objevné cesty po tajemných darech matky přírody se vydáme v sobotu 13. dubna 2019.Kurz bude zaměřen na terénní poznávání rostlin. Ukážeme si, jak vypadají jedlé a léčivé rostliny na jaře, kde je najdeme a podle čeho je poznáme. Prozkoumáme co všechno jedlého a léčivého roste na sídlištním trávníku a poté vyrazíme mezi pole a do lesa. K jedlým rostlinám bude podrobnější výklad o jejich použití v kuchyni a z nasbíraných rostlin si uděláme menší ochutnávku. Účastníci dostanou recepty na vaření, například bolševník v citrónové omáčce, akátové koblihy a další. Můžete se přihlásit na celý kurz již nyní (tedy i na letní a podzimní část, vše v okolí Brna) nebo se můžete zúčastnit samostatně pouze jarní části kurzu.

Jarní terénní kurz se koná v sobotu dne 13. dubna 2019 v Brně a okolí.

Sobota 13.dubna. 2019 - cena 1 100.- Kč
Celý kurz 2019: jarní část 13.4., letní část 8.-9.6., podzimní část 14.-15.9., cena za všechny části ( tj. 6 dní) 4 500.- Kč

Přihlásit se můžete jen na jarní část nebo již nyní na celý kurz. Kurz se koná pokud bude přihlášeno 5 a více účastníků, maximální kapacita je 20 účastníků.

Ceny jsou bez stravy a bez ubytování. Počítám s přestávkou na oběd, kurz se koná i za mírně nepříznivého počasí. V případě průtrží mračen a jinak nepříznivého počasí mám nachystané prezentace. Přihlášky posílejte prosím na můj mail, přihlášení dostanou informace k platbě a podrobné pokyny.

kostivalové tuiles
Medvědí paradoxní salát
thajský salát s květy růží
divoká vaječná tlačenka
šruchový salát s turankou

Můžete prozkoumat ochutnávky z předchozích kurzů:
Ochutnávka planých rostlin 10. (Letní kurz)
Ochutnávka planých rostlin 8. (Jarní kurz)

pochod za novými rostlinami
letní kurz poznávání jedlých rostlin