Jarní kurz poznávání jedlých a léčivých rostlin 2018

Autor: Mgr. Ivana Paukertová <ivana@paukertova.cz>, Téma: Kurzy a akce, Vydáno dne: 30. 03. 2018

Je o mnoho více jedlých druhů než jen kopřiva a pampeliška, každá třetí rostlina je jedlá! Přijďtě si vyzkoušet na vlastní jazyk chutě divokých rostlin, jsem botanik a budu vám dělat průvodce. Na dobrodružnou a objevnou cestu po tajemných darech matky přírody se vydáme o víkendu 28. a 29. dubna 2018.Kurz bude zaměřen na terénní poznávání rostlin. Ukážeme si, jak vypadají jedlé a léčivé rostliny na jaře, kde je najdeme a podle čeho je poznáme. Prozkoumáme co všechno jedlého a léčivého roste na sídlištním trávníku a poté vyrazíme mezi pole a do lesa. K jedlým rostlinám bude podrobnější výklad o jejich použití v kuchyni a z nasbíraných rostlin si uděláme menší ochutnávku. Účastníci dostanou recepty na vaření, například bolševník v citrónové omáčce, akátové koblihy a další. Můžete se přihlásit na celý kurz již nyní (tedy i na letní a podzimní část, vše v okolí Brna) nebo se můžete zúčastnit samostatně pouze jarní části kurzu.

Jarní kurz se koná o víkendu dne 28. a 29. dubna 2018 v Brně a okolí.

Sobota 28.4. 2018 - cena 900.- Kč
Sobota 28.4. - neděle 29.4. 2018  cena 1 900 Kč.-
Celý kurz 2018: jarní část 28.-29.4., letní část 9.-10.6., podzimní část 15.-16.9., cena za všechny části ( tj. 6 dní) 4 900.- Kč

Ceny jsou bez stravy a bez ubytování. V obou dnech počítám s přestávkou na oběd, kurz se koná i za mírně nepříznivého počasí. V případě průtrží mračen a jinak nepříznivého počasí mám nachystané prezentace. Přihlášky posílejte prosím na můj mail, přihlášení dostanou informace k platbě a podrobné pokyny.

kostivalové tuiles
Medvědí paradoxní salát
thajský salát s květy růží
divoká vaječná tlačenka
šruchový salát s turankou

Můžete prozkoumat ochutnávky z předchozích kurzů:
Ochutnávka planých rostlin 10. (Letní kurz)
Ochutnávka planých rostlin 8. (Jarní kurz)

pochod za novými rostlinami
letní kurz poznávání jedlých rostlin