Anketa: co byste rádi ochutnali v Envi café

Autor: Mgr. Ivana Paukertová <ivana@paukertova.cz>, Téma: Kurzy a akce, Vydáno dne: 08. 02. 2017

Vážení příznivci divokého vaření a divokého ochutnávání,

spolu s majitelkou kočičí kavárny Envi café Adélou jsme pro vás připravily novou akci, ochutnávku divokých receptů. Rády bychom zjistily, co byste rádi v kavárně ve středu Brna na Kolišti 55 ochutnali. V anketě Envi café můžete hlasovat právě teď!

Aktualizace: vyhrálo všechno, nabídka je aktuální! Platí do konce března 2017.Na výběr máte z pěti receptů, můžete zvolit sumachovou limonádu, tužebníkovou pannacottu, nápoj Ruské jitro (netradiční kombinace kávy a brusinek), bezovou varmuži jako flameri nebo žaludové cookies.  

Anketa probíhá od 9. února do konce měsíce. Hlasuje se přímo v kavárně (Brno, Koliště 55) a na internetu. Rozhodujete vy, po ukončení ankety bude v březnu vítězný recept zařazen do nabídky Envi café. Hlasování a podrobnosti k němu najdete též na facebookových stránkách Envi café. V případě zájmu ochutnávku prodloužíme a připravíme další podobné akce.

Hlasujte tady a teď!

Mě a moje recepty asi už znáte, ale možná byste se rádi dozvěděli něco víc o kočičích kavárnách. Požádala jsem proto majitelku kočičí kavárny Envi café Adélu o pár slov ke kočičím kavárnám:

Co to vlastně kočičí kavárna je? Je to kavárna jako každá jiná, ale společnost vám dělají živé kočky. Návštěvník by k nám měl zajít nejen kvůli domácí nabídce kvalitních zákusků a lahodné kávě, ale především zrelaxovat ve společnosti našich čtyřnohých svěřenců a zažít neopakovatelný zážitek.

Kočky jsou hebká a požitkářská stvoření a dokáží být exkluzívními mazlíčky. Zároveň je každá kočka nezávislým tvorem se silně vyhraněnými názory, a pokud se její názory neshodují s vašimi, dokáže vám to dát velmi jasně najevo. Proto je nutné ke kočkám přistupovat s respektem a proto jsou v kavárně nutná pravidla. Pravidla pro návštěvníky jsou umístěná na každém stole i na vchodových dveřích. Návštěvníci by především měli hlídat své dobroty na stole před kočičkami a nebudit naše spící čtyřnohé obyvatele. Samozřejmě si rodiče musí hlídat své děti, aby kočičkám neubližovaly, nedupaly, neběhaly a nekřičely.

U nás vám budou dělat společnost tři kocouři, Mojmír, Felix a Fin, z dam je to Leila, Sněhurka, Naďa, Kessie a Triša. Dvě kočičky jsou nalezené na ulici v Brně, čtyři pocházejí z pražského městského útulku a dvě jsou z útulku v Hodoníně. Nejsme adopční kavárna, naše obyvatele zde máme nastálo. Kavárna však spolupracuje s útulkem Tibet, s O.S. Brněnský Max, útulkem Hodonín, s Nadací Veronica a s environmentální organizací Lipka. Postupně oslovujeme další. Na našich facebookových stránkách i v kavárně pomocí letáčků pomáháme kočičím obyvatelům útulků, kteří na nový domov teprve čekají.

Věděla jsem, že kočičí kavárny vznikly již před pár lety na Taiwanu a odtamtud se rozšířily hodně do Japonska a do Evropy. Jakmile taková kavárna vznikla v České republice v Praze, uvědomila jsem si, že je na čase ji založit i tady v Brně.

Kavárna otevřela 1.12.2015. Mým záměrem bylo vybudovat místo, kam se budou lidé rádi vracet, místo, které by mohlo pomoci nejen kočkám, ale propagovat problematiku ochrany přírody a zvířat obecně. Z toho vznikl i název Envi café – od slova environment – životní prostředí. Kočičí kavárna je mým splněným snem.

S úřady to nebylo složité, vycházely vstříc. Máme omyvatelnou podlahu, oddělený prostor baru i kuchyně, tedy míst, kde se připravuje a skladuje jídlo. Vše je zařízené tak, aby se tam nedostaly kočičky, které mají v zadní části objektu vlastní zázemí, kde mají celodenní přísun granulek, vody, pelíšky i záchodky.

Kdykoliv je potřeba, jezdí veterinář přímo do kavárny, aby kočky netrpěly stressem z převozu. Samozřejmě zajišťuje i pravidelné očkování, odčervení a kontrolu zdravotního stavu. Všechny kočenky jsou kastrované, ven nechodí. Kromě alergie by vám v kavárně nemělo hrozit žádné onemocnění způsobené kočkami. Samozřejmě bychom neměly kočičky budit, jelikož se mohou leknout a škrábnout. 

Naše kavárna nabízí kromě španělské kávy také velký výběr sypaných čajů, horkých čokolád i mléčných koktejlů. Máme domácí dezerty, a to i veganské či bezlepkové a slané i sladké palačinky.

Pořádáme různé akce a soutěže na facebooku i webových stránkách, v prostorách kavárny zase přinášíme různé zajímavé besedy a přednášky nejen se zvířecí tématikou.

nápoj Ruské jitro a Sněhurka v Envi café

nápoj Ruské jitro a Sněhurka v Envi café